Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przekręt w ASO Skody-nowy soft do LPG - dotrysk benzyny!!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zaktualizuj swoją przeglądarkę | Facebook

    kto ma fejsbuka - możecie dołaczyć się do publicznego pytania albo udostepnić itd. Oficjalnie pytając przez fb skoda już tak łatwo się sie wymiga bo dużo świadków i muszą dbać i PR.

    Komentarz


    • Zamieszczone przez Irde
      Zamieszczone przez cezaryaksum
      Czy komuś na forum wypaliło gniazda zaworowe lub miał uszkodzoną głowice w BSE?
      Proponuję zadać dodatkowe pytanie, kto miał wymieniane genialne wtryskiwacze i przy jakim przebiegu. Ja przy 13 tys. - wszystkie cztery.
      Irde, jakie były objawy na początku? Ostatnio sporo jeżdzę na LPG i już dwa razy z rzędu silnik mi zgasł krótko po przełączeniu na gaz i na wolnych obrotach (czekam na otwarcie bramy). Raz zaczęły bardzo silnie falować (tak od 400 do 1400) i zdechł, dzisiaj z kolei zdechł tak po prostu (ale też na wolnych obrotach). Na benzynie to się nigdy nie zdarzyło. Przez ostatni 3 miesięce miałem generalnie spokój, nie wiem co jest znowu grane.

      Komentarz


      • nobody, Wtryski wymieniają jak masz nie równą pracę na biegu jałowy i do tego błąd wypadania zapłonów ( stwierdzają po podpięciu do VAS-a ) , a na benzynie jest wszystko OK i wypadania zapłonów nie ma . Przynajmniej u mnie tak było i sami się zaoferowali z wymiana .Padł jeden wtryskiwacz i wytrzymał 20 tys , reszta była OK , wymienili wszystkie .

        Komentarz


        • Panowie.
          To jest tak prosty silnik a instalacje LPG są w tej chwili tak dopracowane że to musi działać dobrze i bezproblemowo!
          Pieprzcie tą dziwną gwarancję i poprawcie te instalacje w niezależnych serwisach. Chce Wam się pierdzielić z głombami robiącymi z Was idiotów dla paru groszy? Po co? Nie lepiej cieszyć się nowym samochodem i przypominać sobie o instalacji LPG tylko podczas tankowania?
          Serio, nie rozumiem Was.

          [ Dodano: Pią 24 Maj, 13 10:20 ]
          Zamieszczone przez nobody
          Zamieszczone przez Irde
          Zamieszczone przez cezaryaksum
          Czy komuś na forum wypaliło gniazda zaworowe lub miał uszkodzoną głowice w BSE?
          Proponuję zadać dodatkowe pytanie, kto miał wymieniane genialne wtryskiwacze i przy jakim przebiegu. Ja przy 13 tys. - wszystkie cztery.
          Irde, jakie były objawy na początku? Ostatnio sporo jeżdzę na LPG i już dwa razy z rzędu silnik mi zgasł krótko po przełączeniu na gaz i na wolnych obrotach (czekam na otwarcie bramy). Raz zaczęły bardzo silnie falować (tak od 400 do 1400) i zdechł, dzisiaj z kolei zdechł tak po prostu (ale też na wolnych obrotach). Na benzynie to się nigdy nie zdarzyło. Przez ostatni 3 miesięce miałem generalnie spokój, nie wiem co jest znowu grane.
          Masz pewnie problem z podciśnieniem. Miałem podobnie jak przewód podciśnienia był nieszczelny. Nie ma to nic wspólnego z gazem tyle że na benzynie jest to mniej widoczne.

          Komentarz


          • Zamieszczone przez dudek_t
            Panowie.
            To jest tak prosty silnik a instalacje LPG są w tej chwili tak dopracowane że to musi działać dobrze i bezproblemowo!
            Pieprzcie tą dziwną gwarancję i poprawcie te instalacje w niezależnych serwisach. Chce Wam się pierdzielić z głombami robiącymi z Was idiotów dla paru groszy? Po co? Nie lepiej cieszyć się nowym samochodem i przypominać sobie o instalacji LPG tylko podczas tankowania?
            Serio, nie rozumiem Was.
            Nic dodać nic ująć !!!!!!!!
            Ale taka już nasza polska mentalność i wiara w "gwarancje" :lol: !!!!!


            Zamieszczone przez nobody
            Ostatnio sporo jeżdzę na LPG i już dwa razy z rzędu silnik mi zgasł krótko po przełączeniu na gaz i na wolnych obrotach (czekam na otwarcie bramy)
            Typowy objaw za niskiego ciśnienia na listwie.
            Najczęściej objawem padania wtrysków LPG jest pojawienie sie błędu - wypadanie zapłonów.

            Komentarz


            • Zamieszczone przez piotrek_os
              Zamieszczone przez Maicroft
              W STAGU da sie ustawic poziom zero przed tankowanie pustego baku, a potem full i on sobie potem wyreguluje wskaznik.
              przyciskając guziczka przy centralce przed zgaszeniem auta?
              Jakos tak, to sa min i max, a potem w programie posrednie kroki,
              Spritmonitor.de

              Komentarz


              • Zamieszczone przez dudek_t
                Panowie.
                To jest tak prosty silnik a instalacje LPG są w tej chwili tak dopracowane że to musi działać dobrze i bezproblemowo!
                Pieprzcie tą dziwną gwarancję i poprawcie te instalacje w niezależnych serwisach. Chce Wam się pierdzielić z głombami robiącymi z Was idiotów dla paru groszy? Po co? Nie lepiej cieszyć się nowym samochodem i przypominać sobie o instalacji LPG tylko podczas tankowania?
                Serio, nie rozumiem Was.
                Kupując nowy samochód w cenie masz juz doliczony haracz za gwarancję,... a ja nie rozumiem dlaczego mamy odpuszczać osiołkom z aso i wydawać złotówki w innych firmach w okresie gwarancji.
                Z głąbami trzeba walczyć , a nie odpuszczać im :twisted:

                Aso lubię, nawet bardzo... omijać szerokim łukiem :lol:

                Komentarz


                • Zamieszczone przez PPrzemek
                  aronus, pewnie wtryski gazu są wadliwe i nie dają rady podawać tyle gazu...
                  No nie powiedziałbym, jakoś moje wtryski bardzo ładnie podają gaz nawet przy 190 km/h

                  Komentarz


                  • Zamieszczone przez seba.79

                    No nie powiedziałbym, jakoś moje wtryski bardzo ładnie podają gaz nawet przy 190 km/h
                    No tak ale jeśli nie zmieniałeś ustawień LR to przy wysokich prędkościach masz udział benzyny , i nie mówię tu o nowym sofcie :diabelski_usmiech .

                    Komentarz


                    • Zamieszczone przez yunior81
                      Typowy objaw za niskiego ciśnienia na listwie.
                      Najczęściej objawem padania wtrysków LPG jest pojawienie sie błędu - wypadanie zapłonów.
                      Panowie Irde, yunior81, Wojtenio, dudek_t (przepraszam jeśli kogoś pominąłem) wielkie dzięki za odpowiedź. Zgłoszę w ASO przy najbliższej okazji - na razie miałem taka sytuację 2 razy i tylko krótko po uruchomieniu silnika (zawsze na LPG). W drodze - na światłach obroty raczej nie falują (bywa na LPG, że są troszkę mniejsze niż przepisowe), auto nie gaśnie (odpukać...).

                      Komentarz


                      • dekle w tym LR i ASO. To można do sądu podać. To tak jak kiedyś VW w jednostkach 1.4 tsi 160 koni (kompresor plus turbo) na przeglądach (akcji serwisowej) zmiejszał moc silnika w sofcie, żeby nie pękała głowica czy coś w ten deseń, bo była wadliwa fabrycznie w tym silniku. Wkłądają instalki wadliwe i niedostosowane, powinni zrobić wymianę wtrysków na mocniejsze, a nie z ludzi idiotów robić. Nie dajcie się :wink:
                        p.s. innym przykładem jest akcja na piezowtryski w 2.0 tdi pd 170 ps, gdzie długoooo skoda nie chciała zrobić akcji serwisowej na to, aż się przemogła

                        Komentarz


                        • tu chodzi tylko i wyłącznie o wydłużenie żywotności silnika. jak kupuje sie auto z lpg to liczymy na oszczędności wiec nie jeździ sie po 160 km/h codziennie. jeździsz do 120 km/h jest oszczędnie (moje auto spala przy takiej jeździe 8 - 8,5 litra LPG - na zmienionej mapie)

                          Komentarz


                          • Zamieszczone przez ramzes306
                            tu chodzi tylko i wyłącznie o wydłużenie żywotności silnika. jak kupuje sie auto z lpg to liczymy na oszczędności wiec nie jeździ sie po 160 km/h codziennie. jeździsz do 120 km/h jest oszczędnie (moje auto spala przy takiej jeździe 8 - 8,5 litra LPG - na zmienionej mapie)
                            Trzęsie mnie jak słyszę takie wypowiedzi w kontekście nowego softu z dotryskiem. Gdybym myślał tak jak kolega to bym jeździł rowerem lub Tico na gaz. Moja Octavia miała być oszczędna i niezawodna również na autostradzie - teraz okazuje się że nie jest ani oszczędna ani niezawodna co od czasu wgrania nowego softu przyprawia mnie o białą gorączkę.

                            Komentarz


                            • Zamieszczone przez zombi
                              Moja Octavia miała być oszczędna i niezawodna również na autostradzie
                              zaraz możesz usłyszeć, że na autostradzie obowiązuje ograniczenie do 140KM/h
                              saport techniczny baj DGW
                              była BKD+DSG '05 120kkm
                              była BXE '08 190kkm
                              no i nie ma :-)

                              Komentarz


                              • olali na FB, to może tędy. kto ma konto na wykopie niech pomoże:

                                Instalacja LPG w Skodzie jeździ na benzynie. Przękręt lidera sprzedaży w PL :: Wykop.pl

                                Komentarz


                                • Zamieszczone przez ramzes306
                                  jak kupuje sie auto z lpg to liczymy na oszczędności wiec nie jeździ sie po 160 km/h codziennie. jeździsz do 120 km/h jest oszczędnie
                                  No bez jaj. Oszczędza się w każdych warunkach, czy to 90km/h czy 140 i szybciej.
                                  Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                  FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                  Komentarz


                                  • ale do 120 jeszcze bardziej oszczedzasz.

                                    btw.
                                    a ja kolejnym nabywcom pragne zwrócic uwage na 1.6 ale TDI. silnik naprawde zaskoczyl mnie nieskim spalaniem po miescie (w granicach 6L) z kolei jezli wyjedzie sie za miasto od razu spada do okolo 5/100

                                    przy jezdzie autostradowej to okolice 5,6-6,2


                                    problemow z dpf po 40tys nie mam zadnych


                                    po czipie pali podobnie a fruwa

                                    Komentarz


                                    • Fakt, ta instalka to jakiś przekręt pewnie wsadzili jakieś g... i dlatego te instalki mogły być za 1 zł. Niestety potwierdza się stare powiedzenie: albo tanio, albo dobrze!

                                      Komentarz


                                      • Zamieszczone przez xtremesystems
                                        ale do 120 jeszcze bardziej oszczedzasz
                                        No, a ~90 to jeszcze więcej

                                        Jak dla mnie, to w przypadku auta z instalacją gazową, praca na benzynie jest możliwa w takich przypadkach:
                                        - zimny silnik, temp. płynu nie osiągnęła progu przełączenia,
                                        - brak gazu,
                                        - sytuacja awaryjna,
                                        - ręczne przełączenie / wyłączenie instalacji przez użytkownika.

                                        To, co teraz odwala SAP i LR to jakaś kpina z ludzi. Dobrze, że nie mam instalki od nich
                                        Skoda Octavia II 1.6 Mint 2008 LPG (@STAG)
                                        FSO Polonez Caro Plus 1.6 GSi 1999 LPG

                                        Komentarz


                                        • Zamieszczone przez Andrzej.P
                                          No, a ~90 to jeszcze więcej
                                          A jak stoi to dopiero "mało pali" ....

                                          Zamieszczone przez Andrzej.P
                                          Jak dla mnie, to w przypadku auta z instalacją gazową, praca na benzynie jest możliwa w takich przypadkach:
                                          - zimny silnik, temp. płynu nie osiągnęła progu przełączenia,
                                          - brak gazu,
                                          - sytuacja awaryjna,
                                          - ręczne przełączenie / wyłączenie instalacji przez użytkownika.

                                          Komentarz


                                          • Zamieszczone przez Andrzej.P
                                            Zamieszczone przez xtremesystems
                                            ale do 120 jeszcze bardziej oszczedzasz
                                            No, a ~90 to jeszcze więcej

                                            Jak dla mnie, to w przypadku auta z instalacją gazową, praca na benzynie jest możliwa w takich przypadkach:
                                            - zimny silnik, temp. płynu nie osiągnęła progu przełączenia,
                                            - brak gazu,
                                            - sytuacja awaryjna,
                                            - ręczne przełączenie / wyłączenie instalacji przez użytkownika.

                                            To, co teraz odwala SAP i LR to jakaś kpina z ludzi. Dobrze, że nie mam instalki od nich
                                            Znajac stan umysłu ludzi z SAP i LR każda jazda na LPG jest "sytuacją awaryjną" wymagającą przełączenia na PB :diabelski_usmiech
                                            Pozdrawiam
                                            Northeusz

                                            Komentarz


                                            • Zamieszczone przez Northeusz
                                              Znajac stan umysłu ludzi z SAP i LR każda jazda na LPG jest "sytuacją awaryjną" wymagającą przełączenia na PB :diabelski_usmiech
                                              Niedługo ogłoszą akcję wymontowania instalacji z samochodu :lol: na koszt klienta.....

                                              Komentarz


                                              • A czy ktoś próbował napisać zapytanie do LR o ten dotrysk PB??? Ja próbowałem ale nie odpisali....

                                                Komentarz


                                                • termit886, mi LR też nie odpisało, a Skoda od 16 Maja również nie udziela odpowiedzi...
                                                  Pozdrawiam
                                                  Przemek

                                                  Komentarz


                                                  • To jednym słowem mają nas głęboko w dupie...

                                                    Komentarz

                                                    POWRÓT NA GÓRĘ
                                                    Pracuję...
                                                    X